Sport w naszej szkole – 2014-2016

SPORT 2015-2016

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w biegach przełajowych w Mistrzostwach Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców. Po raz pierwszy w historii szkoły chłopcy zajęli I miejsce i zdobyli złote medale. Drużyna wystąpiła w składzie:

Udział w Ostravskim Maratonie.

6 września 5 uczniów Zespołu Szkół Nr 3 wraz z nauczycielami Markiem Matlokiem, Krzysztofem Wolnym i Krzysztofem Włochowskim
wyjechało na Ostravski Maraton. Dla uczniów była to nagroda za udział w cotygodniowych zajęciach biegowych realizowanych w naszej szkole jako innowacja pedagogiczna "Biegaj z Pileckim" w roku szkolnym 2014/2015.W Ostrawie mieli okazję zobaczyć organizację wielkiej imprezy biegowej, kibicować biegaczom i korzystać z różnych atrakcji, takich jak ekstremalna huśtawka czy hulajnogi. Ponadto mogli wspierać swoich nauczycieli w zmaganiach sportowych.Pan Marek Matlok i Krzysztof Wolny wystartowali w półmaratonie godnie reprezentując naszą szkołę jak i kraj.Pan Marek Matlok zajął 14 miejsce( będąc pierwszym Polakiem na mecie) na 520 zawodników, a pan Krzysztof Wolny był 33. Gratulujemy!

SPORT 2014-2015

SZKOLNE ŚWIĘTO SPORTU 2015

03 czerwca, jak co roku odbyło się Szkolne Święto Sportu, które rozpoczęło się od uroczystego otwarcia naszego nowego boiska przez panią prezydent Małgorzatę Mańkę- Szulik.

Następnie nasi tancerze z grupy "Panda" zaprezentowali swój profesjonalnie przygotowany występ. Po uroczystym otwarciu nasi uczniowie mogli wziąć udział w następujących konkurencjach zespołowych: piłka nożna, piłka siatkowa, przeciąganie liny, rzuty osobiste do kosza, dwa ognie oraz indywidualnych: bieg na 60m, pchnięcie kulą, strzał piłką w poprzeczkę, podnoszenie ciężarka i sztangi.
Mieli również możliwość spróbowania swoich sił w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak: hula hop, skakanka, rzuty kółkiem ringo, trick board oraz slack line. Całości imprezy dopisała piękna pogoda oraz sportowy duch walki.

OTWARCIE NOWEGO BOISKA SZKOLNEGO

3 czerwca br. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego. W skład obiektu, o wymiarach 26 x 44 i nawierzchni syntetycznej poliuretanowej, wchodzą: pola do gry w piłkę ręczną, mini piłkę nożną, dwa pola do gry w koszykówkę, dwa pola do siatkówki i kort tenisowy.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Andrzej Gąska, naczelniczka Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Celina Pająk, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

MISTRZOSTWO ZABRZA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Drużyna siatkarzy naszej szkoły trzeci raz z rzędu wywalczyła Mistrzostwo Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju eliminacyjnym pokonali ZS Nr14i ZCKOiZ a w finale pokonali ZS Nr10 i ZS Nr11.

Opiekun Taca Andrzej

Koszykarki naszej szkoły zawsze należą do czołówki w tej dyscyplinie w Zabrzu w ubiegłym roku wywalczyły tytuł Mistrzowski a w tym roku po wygraniu eliminacji i półfinału ze szkołą  Salezjańską uległy po zaciętym meczu zespołowi szkół Nr 10

• Martyna Kiblerska

W rozgrywkach grupowych wygrali z szkołą Salezjańską 76/32 i liceum nr 2 64/38 a w turnieju finałowym po dramatycznym meczu  pokonali ZS Nr10 34/33 a w meczu o I miejsce przegrali z ZCKOiZ 36/27.Gratulacje dla chłopaków jest to ich pierwszy medal od 6 lat.