70 – LECIE ZS NR 3 w Zabrzu!

2 października br. nasza szkoła obchodziła 70-lecie! Ten niezwykły dzień uczniowie i nauczyciele rozpoczęli mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Krzyża w Zabrzu.

Po nabożeństwie wszyscy goście i gospodarze udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul.3-go Maja, gdzie dyrektor szkoły pani Anna Milcarz serdecznie wszystkich przywitała, krótko przypomniała niezwykłą historię szkoły oraz podziękowała wszystkim, którzy pomagali i nadal pomagają w rozwoju szkoły.
Następnie krótkie przemowy wygłosili pani Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik, pani poseł Krystyna Szumilas, pani Dyrektor Delegatury w Gliwicach Jadwiga Króliczek, radna Sejmiku Wojewódzkiego oraz dyrektor Poradni psychologiczno – pedagogicznej pani Urszula Koszutska oraz przewodniczący rady miasta Zabrze pan Marian Czochara.

Jak widać, wielu zacnych gości uświetniło swoją obecnością obchody 70-lecia szkoły. Wszyscy przybyli jednogłośnie gratulowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom sukcesów i niezwykłej atmosfery panującej w tej szkole. Życzyli, aby placówka dalej rozwijała się tak dynamicznie, aby praca i nauka w niej były źródłem satysfakcji.
Później rozpoczęła się część artystyczna, na którą zaprosił pan Paweł Łukasik-nauczyciel historii i edukacji dla bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracał występ zespołu, którego wokalistka to absolwentka Zespołu Szkół nr 3. W pokazanym następnie filmie pod tytułem ” Droga do Sukcesu ” piosenkarka z ogromnym sentymentem wspomniała swój pobyt w szkole i podkreśliła, że to właśnie ta szkoła pomogła rozwijać jej pasję, co zaowocowało wyborem kariery muzycznej.
Na film złożyły się także króciutkie rozmowy z innymi absolwentami szkoły. Dziś pracują np. jako elektrycy, górnicy i wszyscy podkreślają, że szkoła nie tylko wyposażyła ich w książkową wiedzę, ale także praktycznie przygotowała do pracy zawodowej. To ogromny atut szkoły – mówili, zwłaszcza przy tak trudnym rynku pracy jak obecnie.
Na zakończenie już bardzo osobiście, jako uczennica klasy pierwszej liceum, chcę powiedzieć, że ta oficjalna uroczystość nie odbiegała atmosferą od tego, co dzieje się w naszej szkole na co dzień. Dlatego w ostatnim zdaniu chcę napisać :
Moja szkoła to strzał w dziesiątkę!


Autor : Milena Waniek

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!