NAGRODA DLA XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W KATEGORII EDUKACJA SZKOLNA

 

 

20.11.2014r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się Gala Wręczenia Nagród Edukacyjnych. Nasz Projekt, pt.: „You can’t teach an old dog new tricks, or can you…?” ( “Nie można nauczyć starego psa nowych sztuczek, a może…?), realizowany przez panią Agnieszkę Czemny z grupą uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 3 został uznany za najlepszy Projekt w Polsce!!!
 
Pani Agnieszka Bylica oraz pani Angelika Jochemczyk odebrały osobiście statuetkę, dyplom i nagrody z rąk pani minister. Dla tych z państwa, którzy nie mieli okazji zapoznać się z naszym projektem- krótkie streszczenie. Uczniowie Liceum Nr XI w Zabrzu opracowali i przeprowadzili serię warsztatów komputerowych dla osób starszych ze swojego otoczenia: sąsiadów, bliskich. Nauczyli ich podstawowej obsługi komputera: edytora tekstu, wyszukiwania informacji w Internecie, korzystania z portali społecznościowych itd. Nasi zagraniczni partnerzy uczyli również sztuki (muzyki i rysunku) oraz wzięli udział w szkoleniu wojskowym. Perypetie uczniów i ich uczniów zostały zebrane, odtworzone i nagrane w formie przedstawienia. Warsztaty były okazją do spojrzenia na nauczanie oraz osoby starsze z innej perspektywy. Odnieśliśmy naprawdę ogromny sukces.
 
Wraz z Dyrekcją Szkoły cieszymy się, że nasza praca została doceniona. Wiemy również, że nagroda EDUinspiracje będzie nas inspirowała do dalszej pracy, a uczniów do udziału w projektach europejskich.
red. Angelika Jochemczyk
 
EDUinspiracje to inicjatywa podejmowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji od 2011 roku. Każda edycja konkursu odbywa się pod innym hasłem, ale jego cel jest zawsze ten sam – wyłonienie najlepszych projektów dofinansowanych przez FRSE oraz promocja przedsięwzięć, które inspirują, edukują, podejmują ciekawe tematy oraz zostały wzorowo zrealizowane.
 
 

 


NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!