Rok szkolny 2009/2010

I.  Działalność dydaktyczna

W szkole przeprowadzone zostały:

 1. konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjum województwa śląskiego z języka polskiego, języka angielskiego, historii, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie z następujących przedmiotów: – jęz. polskiego Sandra Kleczka kl.II GA, Patrycja Jankowska kl. III GB – geografia Krystian Szkodny III GC,
 2. I miejsce w Międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną „Poprzemysłowe oblicze miasta Zabrze-przewodnik multimedialny dla turystów” –Marcin Kosik II TB.
 3. Wyróżnienie w Międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną „Poprzemysłowe oblicze miasta Zabrze-przewodnik multimedialny dla turystów” – Patryk Niedziałka II TB, Grzegorz Wolner II TB.
 4. Laureat X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Wygraj Brukselę” -Marcin Czerkawski kl.III TA.
 5. Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego (II stopień) XII Olimpiady wiedzy elektrycznej i elektronicznej „Euroelektra” Grzegorz Podstawa III TB, Grzegorz Gałązka III TC.
 6. Zakwalifikowanie się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Wiedzy o UE zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński. Temat specjalny "Narodowa strategia spójności 2007 – 2013 stan realizacji, rezultaty."- Kamil Migas III TB , Mariusz Wawrzak IV TC

II.  Działalność sportowa

 1. III miejsce we współzawodnictwie sportowym zabrzańskich szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2008/2009 (wrzesień 2009).
 2. II miejsce chłopców w Mistrzostwach Zabrza w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych.
 3. II miejsce chłopców w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w „Biegu Ulicznym Szlakiem Zabytków Techniki’ Miasta Zabrze o puchar Prezydenta.
 4. II miejsce chłopców w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w „Biegu Ulicznym Szlakiem Zabytków Techniki’ Miasta Zabrze o puchar Prezydenta.
 5. I miejsce w Zabrzu ,II w rejonie w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnycych.
 6. I miejsce dziewcząt Mistrzostwa Zabrza wpływaniu szkół ponadgimnazjalnych.
 7. II miejsce chłopców Mistrzostwa Zabrza wpływaniu szkół ponadgimnazjalnych.
 8. III miejsce Mistrzostwa Zabrza w piłce nożnej szkół.

III.  Działalność europejska

 1. Realizacja projektu eTwinning i organizacja w ramach projektu imprez szkolnych „Konkurs na najciekawszy plakat o krajach Unii Europejskiej”, eliminacje do „Konkursu wiedzy o państwach anglojęzycznych”, „Konkurs recytatorski”, „Dzień kultury europejskiej”.
 2. Zakwalifikowanie się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Wiedzy o UE zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński. Temat specjalny "Narodowa strategia spójności 2007 – 2013 stan realizacji, rezultaty."- Kamil Migas 3 TB Mariusz Wawrzak 4 TC

IV.  Działalność kulturalna

 1. I miejsce Daria Widera kl.II GC, II miejsce Aleksandra Biskup 2GC,III miejsce Karolina Bendkowska 2GC w konkurs fotograficzny "Drzewa Zabrza" organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu-gimnazjum.
 2. I miejsce Sonia Wojciechowska I LO, II miejsce Kinga Matysiak I LO, III miejsce Kamila Dryja Konkurs fotograficzny "Drzewa Zabrza" organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu-szkół ponadgimnazjalnych.

V.  Inna działalność i osiągnięcia szkoły

 1. Organizacja międzyszkolnego konkursu „STAN WOJENNY -represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku”( przygotowanie dokumentacji, materiałów tekstowych i audiowizualnych, przeprowadzenie konkursu)-grudzień 2009
 2. Wyróżnienie w kawalkadzie „Skarbnikowe Gody”(wrzesień 2009 r.).
 3. Wymiana uczniów z Zespołu Szkół w Braunschweigz Górnej Saksonii w Niemczech (październik 2009 r.).
 4. Wyróżnienie za udział w projekcie badającym zabrzański rynek pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier (październik 2009 r.).
 5. Uczennica XI Liceum Ogólnokształcącego została laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych” za działalność w wolontariacie (listopad 2009 r.).
 6. Współpraca klas dziennikarskich XI Liceum Ogólnokształcącego z Polskim Radiem w Katowicach, Fundacją „Nowe Media”, Wyższą Szkołą Handlową w Chorzowie, Telewizją Zabrzańską GTV oraz Dziennikiem Zachodnim.
 7. Spotkanie kl.XI Liceum Ogólnokształcącego I LOi kl.II LO z dziennikarzami Kamilem Durczokiem i Tomaszem Zubilewiczem.
 8. II miejsce w konkursie dla filmu nagranego przez ZS Nr3 w Zabrzu „ Sport w moim mieście” w ramach konferencji „Moje Miasto”.
 9. Współorganizowanie konferencji „Moje Miasto”(ZS Nr 3 w Zabrzu ,Centrum Edukacji w Zabrzu i Urząd Miasta w Zabrzu).

VI.  Podziękowania

 1. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” podziękowanie za udział i zaangażowanie w realizację projektu „Mapa Natura 2000 i inne formy ochrony przyrody”.
 2. Podziękowanie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w 18 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 3. Podziękowanie dla pani Grażyny Kossowskiej –Łysy w imieniu organizatorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu, CKPIU w Zabrzu, Urząd Pracy w Zabrzu, PPP w Zabrzu GTV Zabrze Ogólnopolskiego Tygodnia Karier za udział w konferencji podsumowującej badania zabrzańskiego rynku.
 4. Podziękowanie dla pani Grażyny Kossowskiej –Łysy Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Zabrzu w imieniu organizatorów: Urzędu Miejskiego w Zabrzu, MOSiR w Zabrzu, Urząd Pracy w Zabrzu, CKPIU w Zabrzu, CE w Zabrzu, ZS Nr 3 w Zabrzu, RIPH w Gliwicach za pomoc w organizowaniu „XII Szkolnych Prezentacji 2010” Zabrzańskich Targów Edukacyjnych.
 5. Organizatorzy konkursu złożyli podziękowanie nauczycielom za przygotowanie i udział uczniów „STAN WOJENNY-represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981 do 1983 roku”.
 6. Podziękowanie Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera za zaproszenie na spotkanie podsumowujące podpisanie umowy Miasta Zabrze z Aeroklubem Gliwice w sprawie utworzenia klasy o profilu lotniczym.
 7. Gratulacje dla pani Grażyny Kossowskiej – Łysy Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Zabrzu w związku z utworzeniem od 1 września 2010 klasy sportowej w zakresie sportów lotniczych w ZS Nr 3 w Zabrzu od Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach.
 8. Certyfikaty uczestnictwa w Próbnej Maturze z OPERONEM w roku szkolnym 2009/2010 ,zorganizowanej przez Wydawnictwa Pedagogicznej OPERON wspólnie z Gazetą Wyborczą dla XI Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 3, III Liceum Profilowanego w ZS Nr 3 w Zabrzu.
 9. Certyfikat za uczestnictwo w Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z OPERONEM, w roku szkolnym 2009/2010 zorganizowanej przez Wydawnictwa Pedagogicznej OPERON wspólnie z Gazetą Wyborczą dla Gimnazjum Nr 15 w ZS Nr 3 w Zabrzu.