ZS Nr 3 wyróżniony ZNAKIEM JAKOŚCI INTERKL@SA!

Mam przyjemność poinformować, że Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu zdobył ZNAK JAKOŚCI INTERKL@SA  na  lata 2013/2014,  2014/2015 !!!  To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że nasza szkoła jest ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy, która w dydaktyce wykorzystuje nowoczesne technologie teleinformatyczne!

 
Tegoroczny finał ogólnopolskiego konkursu przebiegał w dwóch etapach:
 1. Etap pierwszy  polegał na wielopłaszczyznowym zaprezentowaniu dokonań szkoły, potwierdzonych przez Kuratorium Oświaty  oraz opublikowaniu ich w postaci dedykowanej strony internetowej.
 2. Etap drugi  odbył się 9 czerwca br. w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie i  polegał na zaprezentowaniu przez zakwalifikowane szkoły  najważniejszych oddolnych inicjatyw i osiągnięć szkoły.  Każda ekipa miała tylko dziesięć minut na przekonanie Kapituły,  że to jej szkoła jest najlepsza.
Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu  reprezentowali:
 • pani  Grażyna Kossowska-Łysy – dyrektor szkoły, 
 • pani Anna MIlcarz - wicedyrektor szkoły,
 • pani Małgorzata Świderska-Adamiok - szkolny koordynator programu Interkl@sa,
 • Daria WIdera – uczennica klasy II XI Liceum Ogólnokształcącego.

Gala konkursu odbyła się 10 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP.  Uroczystość rozpoczęły przemówienia pani Grażyny Staniszewskiej  – Przewodniczącej Kapituły oraz   Joanny Berdzik – .Wiceminister Edukacji Narodowej. 
Kapituła konkursu Interkl@sa 2013 dla Zespołu Szkół Nr 3 w Zabrzu przyznała znak jakości na DWA LATA!

 

  

  

 

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

W szkole ze Znakiem Jakości Interkl@sa:
 • Uczniowie i nauczyciele wykorzystują komputery i sieć Internet do wyszukiwania, selekcjonowania i celowego wykorzystywania informacji.
 • Biblioteka szkolna z centrum multimedialnym jest miejscem dostępu do Internetu oraz zasobów edukacyjnych i źródeł informacji.
 • Nauczyciele i uczniowie opracowali i wdrożyli program bezpieczeństwa w Sieci.
 • Nauczyciele stosują komputery i technologię informacyjną, w tym możliwości sieci Internet, w pracy dydaktycznej.
 • Personel administracyjny oraz kadra kierownicza stosuje komputery w administrowaniu i zarządzaniu szkołą.
 • Uczniowie uczestniczą w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach, w których komputer i sieć Internet jest elementem zadań konkursowych lub ich rozwiązań.
 • Uczniowie zaprojektowali, wykonali i prowadzą szkolną witrynę WWW.
 • Pracownie komputerowe są wykorzystywane nie tylko w procesie nauczania poszczególnych przedmiotów, ale także w innych przedsięwzięciach – oczekiwanych przez społeczność szkolną i lokalną.

W skład kapituły Znaku Jakości wchodzą wybitne osobistości kultury, nauki i polityki, pod przewodnictwem Grażyny Staniszewskiej, która w latach 1997 – 2001 pełniła funkcję szefowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu RP. Członkami kapituły są także m.in. Andrzej Zoll, Jan Madey, Andrzej Blikle, Peter A. Bruck, Andrzej Burewicz, Aleksander Wolszczan, Maciej Sysło, bp Tadeusz Pieronek, Krystyna Janda, Czesław Niemen, Marek Borowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Edwin Bendyk, Łukasz Wojtasik i Zdzisław Nowakowski.
 
 

Więcej informacji na stronie www.sejm.gov.pl
 

Komentarze są wyłączone

NOWE KIERUNKI
!!! KLASA LO DLA STEWARDESS i STEWARDÓW ZAPRASZAMY !!!
Dziennik elektroniczny
Dołącz do nas
Konkurs Informatyczny
Dołącz do nas na Facebooku!
Projekty realizowane w szkole
Projekty i nagrody
Pracownia EFS
FUNDACJA ROSA
70 – LECIE SZKOŁY!